всі категорії
EN
Новини галузі

Головна>Новини>Новини галузі

Зменшити забруднення промисловості з нержавіючої сталі

Час: 2021-01-12 Переглядів: 77

Анотація: В останні роки Центральний комітет партії та Державна рада надають великого значення перетворенню чавуну та сталі з наднизькими викидами. На багатьох важливих зустрічах і звітах про роботу уряду було запропоновано сприяти перетворенню металургійної промисловості з наднизькими викидами. «Погляди щодо сприяння запровадженню наднизьких викидів у металургійній промисловості» (після випуску Huan Taiqi [2019] № 35) від усіх регіонів вимагається здійснити трансформацію сталеливарної промисловості з наднизькими викидами в фази та регіони. Обмеження викидів у «Думках» експерти галузі також називають «найсуворішими стандартами в історії». У цій загальній ситуації, аналізуючи вимоги до індексів щодо викидів твердих частинок у документі та поточний стан технології видалення пилу в моїй країні, порівняйте переваги та недоліки основної технології видалення пилу, яка має високе визнання в галузі, та обговоріть вибір технологічних маршрутів пиловловлення за новими вимогами. А також оновлюйте ідеї для довідки відповідними металургійними компаніями та допомагайте виграти битву проти блакитного неба.
З метою виконання рішень і розпоряджень Центрального комітету партії та Державної ради у квітні 2019 року Міністерство екології та навколишнього середовища спільно з Комісією розвитку та реформ і Міністерством промисловості та інформаційних технологій спільно видали «Висновки про сприяння впровадженню наднизьких викидів у металургійній промисловості» (надалі іменовані «Думки»). «Думки» ще раз посилили вихідні стандарти викидів твердих частинок у різних сталеплавильних процесах і запропонували, щоб наднизькі викиди стосувалися наднизьких протягом усього процесу. Він також висуває вимоги щодо прогресу щодо наднизьких перетворень у різних регіонах, що сприяє подальшому розвитку технології видалення пилу та обробки в сталеливарній промисловості. Зміна. Проте в даний час більшість вітчизняних металургійних підприємств мають тривалий доменно-конвертерний процес із багатьма складними процесами. Дотримуватися стандартів викидів твердих частинок для всього виробничого процесу – непросте завдання. Крім того, вітчизняні металургійні підприємства розвиваються нерівномірно, а виробничі потужності, які не відповідають стандартам охорони навколишнього середовища, все ще рідкісні. Тому модернізація та модернізація пилоочисних споруд є обов’язковою. Таким чином, за поточної політики захисту навколишнього середовища, прагнення досягти наднизького ліміту викидів частинок пилу за короткий період часу, безсумнівно, є найактуальнішою проблемою, з якою стикаються металургійні компанії.
Дзеркало-Золото1
1. Вимоги до контролю твердих частинок при перетворенні з наднизькими викидами
У квітні 2019 року було офіційно оприлюднено «Думки», які спровокували хвилю захисту навколишнього середовища у металургії, заявивши, що сталеливарна промисловість моєї країни в цілому перейшла в загальну ситуацію перетворення з наднизькими викидами. Що стосується показників твердих частинок, «Погляди» вимагають відпрацьованих газів у формі організованих викидів, димових газів головки агломераційної машини та випалу пелет (включаючи шахтну піч, піч з обертовою решіткою, стрічкову жаровню), відпрацьований газ коксової печі, вихлопний газ, інше основні джерела забруднення (включаючи хвостову частину агломераційної машини, завантаження вугілля, сухе гасіння коксу, печі з гарячим дуттям, шахти доменної печі та розливні цехи, попередню обробку гарячого металу, вторинний димовий газ конвертера тощо) Середньогодинна концентрація викидів твердих частинок не є високим При 10 мг/м3 середньогодинна концентрація викидів щонайменше 95% часу на місяць відповідає стандарту; відпрацьований газ знаходиться в неорганізованому вигляді, для змішувального обладнання та різання брухту повинні бути передбачені точки транспортування та гасіння матеріалу, спікання, гранулювання, виготовлення чавуну, коксування та інші процеси дроблення матеріалу, просіювання, обладнання для видалення пилу. Крім того, у «Думках» також зазначено, що підприємства повинні обирати зрілі та застосовні технології трансформації захисту навколишнього середовища відповідно до заводських умов, а також заохочувати використання передових засобів видалення пилу, таких як пиловловлювачі з плівковим мішком і пилозбірники з картриджами. , що вказує напрямок вибору технології очищення від пилу. .
2. Сучасний стан застосування технології видалення пилу
Після дослідження більш ніж 20 металургійних підприємств було виявлено, що майже всі металургійні підприємства використовують високоефективний рукавний фільтр або картриджний фільтр для обробки вихлопних газів, що містять пил, а в деяких процесах, які утворюють вологий вихлопний газ, використовуються мокрі електрофільтри. Компанія вважає, що ці зрілі процеси мають найкращий ефект очищення від пилу та відпрацьованих газів, який є таким самим, як технологія видалення пилу, згадана у «Думках». Крім того, відповідно до можливих технологій обробки твердих часток у вихлопних газах, зазначених у «Технічних специфікаціях для подання та видачі дозволу на забруднення», за винятком вихлопних газів, утворених чистовою прокаткою стану гарячої прокатки, інші вихлопні гази Вузли утворення забруднень можна обробити мішковим пилом (покриттям). Мембранний фільтруючий матеріал) і процес видалення пилу з картриджа фільтра. Тому в цій статті в основному аналізуються переваги та недоліки та застосування технологій видалення пилу з мішків і картриджів фільтрів.
Рукавний фільтр з'явився раніше і використовувався ще наприкінці руху вестернізації. Він в основному використовувався для фільтрації сухого запиленого газу з малим розміром частинок. Фільтр-мішок виготовляється з різних фільтруючих волокон (хімічного волокна або скловолокна) за допомогою плетіння або пробивання голкою та використовує функцію фільтрації волокнистої тканини для фільтрації газу, що містить пил. Пиловловлювач картриджного типу з'явився порівняно пізно. У 1970-х роках деякі користувачі з'явилися в західних країнах. Вони вважали, що цей тип пилозбірника має відносно невеликий розмір, значно покращену ефективність обробки та простий в обслуговуванні. Однак, якщо необхідно обробити пиловий газ з більшим об’ємом повітря, ефект очищення буде поганим через малу потужність фільтру, який важко застосовувати на великих промислових підприємствах, тому він не отримав широкого поширення протягом багатьох років. років. Починаючи з 21 століття, світові матеріальні технології стрімко розвиваються. Деякі іноземні компанії взяли на себе лідерство в удосконаленні конструкції і фільтруючого матеріалу пиловловлювача, збільшивши загальну потужність в кілька разів і ставши великим пиловловлювачем з площею фільтра більше 2,000 м2.
3. Порівняльний аналіз технології видалення пилу
1. Мішок-пилозбірник
(1) Принцип роботи рукавного фільтра
Газ, що містить пил, потрапляє у вентиляційний канал з ковпака для видалення пилу, і коли він досягає вихідного отвору, він вдихається вентилятором, а потім волокнистий мішок для видалення пилу використовується для захоплення диму та пилу за допомогою сили тяжіння та інерції.
(2) Основні фактори, що впливають на продуктивність рукавного фільтра
Продуктивність рукавного фільтра в основному включає ефективність видалення пилу, втрату тиску та термін служби. Основними факторами, які визначають ефективність видалення пилу та термін служби рукавного фільтра, є співвідношення повітря до тканини, тип фільтруючого матеріалу та вибір методів видалення пилу.
Фільтруючий матеріал рукавного фільтра еволюціонував від звичайних волокон до надтонких волокон, потім до волокон спеціальної форми поперечного перерізу, а потім до структури мембрани ePTFE. Звичайні волокна не можуть контролювати дрібні частинки пилу, тому необхідно змінити структуру волокон або застосувати зовнішню силу для досягнення наднизького контролю викидів пилу; волокна поперечного перерізу ультратонкого волокна мають більшу питому поверхню, що призводить до більшої площі фільтрації, тим самим зменшуючи співвідношення повітря до тканини; Мембрана ePTFE може перехоплювати частинки пилу на поверхні мембрани. В даний час вибір матеріалу мембранного фільтра для матеріалу фільтрувального мішка є вибором з вищою ефективністю видалення пилу.
2. Картриджний пилозбірник
Принцип роботи картриджного пилозбірника фільтра: газ, що містить пил, надходить у вентиляційний канал через пилозбірник і вводиться в камеру зовнішнім вентилятором. Оскільки коробка має набагато більший радіус, ніж труба, повітряний потік розширюється, і більш важкі великі частинки пилу осідають під дією сили тяжіння. Більш легкі дрібні частинки пилу потрапляють у картридж фільтра з повітряним потоком і блокуються фільтруючим елементом через серії комплексних ефектів, а потім відокремлено від повітря.
3. Порівняння переваг і недоліків рукавного і картриджного фільтрів
Мішковий пилозбірник і картриджний пилозбірник мають свої переваги та недоліки в процесі використання. Вибираючи процес видалення пилу, слід всебічно враховувати ситуацію в компанії. Переваги та недоліки наведені в таблиці 1.
По-четверте, практичний прикладний аналіз підприємства
Візьмемо як приклад трансформацію процесу видалення пилу в технологічній секції котловану доменної печі сталеливарної групи в провінції Хебей. Спочатку компанія використовувала рукавний фільтр для видалення пилу з вихлопних газів, які утворювалися в секції доменної печі. Однак під час використання було виявлено, що це може викликати плутанину через умови роботи. Проблема сумки. У той же час, через поганий ефект видалення пилу фільтрувальним мішком, викиди вихлопних газів цієї секції не можуть стабільно відповідати вимогам стандартів наднизьких викидів. Враховуючи умову досягнення стандарту та капітальні інвестиції для заміни мішкового фільтра, компанія вирішила змінити процес видалення пилу та замінити мішковий фільтр на фільтр-картридж. Порівняння параметрів і ефектів до і після трансформації наведено в таблиці 2.
Згідно з даними онлайн-моніторингу до і після перетворення, концентрація твердих частинок у вихлопних газах у цій секції була значно знижена, і вона може стабільно досягати 10 мг/м3, що відповідає вимогам стандартів наднизьких викидів. Порівняно з тим, що було до трансформації, після використання пилозбірника картриджа фільтра уникають проблеми легкого зносу та витоку фільтрувального мішка, в основному його можна використовувати протягом тривалого часу без обслуговування, навіть якщо картридж фільтра вийнято та замінено, це дуже зручно, і воно збільшується в обмеженому просторі. Ефективна площа фільтра зменшується, різниця тиску невелика, а ефект видалення пилу відносно стабільний. Але після заміни фільтруючого картриджа пилозбірника теж є недоліки.
Спілкуючись із внутрішнім персоналом компанії, автор дізнався, що обладнання після трансформації є більш складним, ніж раніше, і компанія повинна мати високий рівень диспетчеризації обладнання, монтажу та управління обслуговуванням. Крім того, селективність пиловловлювача картриджного фільтра для сухого пилу не така хороша, як очікувалося, і він не має високої ефективності видалення пилу для всіх типів пилу. Якщо ви хочете застосувати його до всіх процесів, це все ще потребує глибоких досліджень і розробок. Загалом, в умовах дедалі жорсткішої ситуації з охороною навколишнього середовища, виходячи з розгляду екологічної відповідності, ефект від заміни все ще дуже значний.
П’ять, підсумкові пропозиції
1. Пропозиції щодо вибору процесу
На даний момент, не враховуючи вологе видалення пилу, найкращим вибором технології видалення пилу в ситуації з наднизькими викидами є картриджний пилозбірник і рукавний фільтр. Два типи пилозбірників мають свої переваги та недоліки. Для перетворення металургійних підприємств із наднизькими викидами твердих частинок рекомендується, щоб підприємства могли вибирати технологію видалення пилу відповідно до фактичних умов і власних потреб. Якщо оригінальний процес видалення пилу з мішка все ще не в змозі досягти стабільних стандартів викидів, першим кроком може бути Розгляньте можливість заміни мікропористої мембрани PTFE та градієнтного фільтруючого матеріалу поверхневого шару з надтонким волокном. По-друге, подумайте про заміну процесу видалення пилу картриджа фільтра, щоб завершити перетворення наднизьких викидів і досягти стандартних викидів.
2. Інженерні проектні пропозиції
Щоб допомогти компаніям виконати відповідні вимоги «Поглядів» і надати довідкові матеріали для проектування та будівництва, у січні 2020 року Асоціація промисловості охорони навколишнього середовища Китаю випустила «Технічні вказівки щодо реконструкції металургійних підприємств із наднизьким рівнем викидів». у якому високоефективний процес видалення пилу мішком і фільтрація Процес видалення пилу барабаном пропонує серію еталонних значень технічних параметрів, і рекомендується, щоб підприємства могли посилатися на них у процесі перетворення наднизьких викидів на основі своїх фактичних умов . Беручи як приклад рукавний фільтр, рекомендується, щоб, коли компанія укладає контракт, швидкість вітру фільтра повинна бути меншою за 0.8 м/хв. Швидкість вітру фільтра тут має бути повною швидкістю вітру фільтра. Повна швидкість фільтраційного вітру – це теоретично розрахована швидкість фільтраційного вітру. Коли автономний пилозбірник очищає пил, один із бункерів буде закрито, а фактична швидкість фільтраційного вітру збільшиться. Це також час, коли викиди, швидше за все, перевищать стандарт, тому вимогою є повна швидкість фільтрації вітру; Рекомендується, щоб пилозбірник був розроблений з дефлектором для контролю розподілу повітряного потоку. Якщо дефлектор не вибрано, фільтр-мішок або фільтр-картридж буде омиватися повітряним потоком і скорочуватиме термін служби.
«Захист блакитного неба» вийшов на фінальну стадію вирішення складних завдань. Будучи основним полем битви за запобігання та контроль забруднення повітря, металургійна промисловість є обов’язковою для трансформації з наднизькими викидами. Металургійні компанії повинні активно реагувати, роз’яснювати ідеї контролю забруднення навколишнього середовища та сприяти покращенню якості навколишнього середовища та модернізації промислової трансформації.

1xiu